MALI OGRODNICY

Piątek 20.07.2018

Historia

Historia

Pierwsze Niepubliczne Przedszkole rozpoczęło swoją działalność  dnia 01.09.1986 roku, wówczas funkcjonowało pod nazwą Samorządowe Przedszkole nr 32. Następnie w 1997 roku przedszkole zostało przekształcone w Przedszkole Niepubliczne – z dniem 01.09.1997 placówka figuruje pod nazwą Pierwsze Niepubliczne Przedszkole sc. Biegalska B. i Węglowska G. Niezmiennie od samego początku dyrektorem przedszkola jest Pani Barbara Biegalska, natomiast funkcję zastępcy dyrektora pełni Pani Grażyna Węglowska.
           Nasza placówka położona jest w północnej części miasta, w największej i najmłodszej dzielnicy na Podzamczu. Od lutego 2016 przedszkole nasze zostało przeniesione do budynku przy ulicy Grodzkiej 13 A .
     Przedszkole jest instytucją opiekuńczo – wychowawczo-i dydaktyczną, do której uczęszczają dzieci od 2,5 lat do rozpoczęcia obowiązku szkolnego.
           Opiekę nad dziećmi sprawuje 3 wykwalifikowane  nauczycielki posiadające wykształcenie wyższe magisterskie. W oddziałach dzieci 2,5 – 3 letnich opiekę sprawują równolegle dwie nauczycielki.
     Bardzo ważnym miejscem jest ogród przedszkolny oraz plac zabaw bogato wyposażony w urządzenia rekreacyjne, które służą dzieciom do zabawy. Plac zabaw otoczony jest rozległym ogrodem z różnorodną roślinnością.
        Przedszkole czynne jest cały rok (bez przerwy wakacyjnej) 10,5 godzin dziennie. Dzieci otrzymują trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Dwa razy w miesiącu odbywają się koncerty: Filharmonii Sudeckiej i Agencji Koncertowej. Okazjonalnie zapraszamy artystów Teatru Lalek.
    Bardzo ważnym aspektem w działalności naszego przedszkola jest otwartość i współpraca z rodzicami. Cyklicznie odbywają się w placówce zajęcia otwarte, w których uczestniczą rodzice.
    Atutem jest bogata oferta zajęć dodatkowych: warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne,plastyczne oraz nauka tańca nowoczesnego.

Pierwsze Niepubliczne Przedszkole
      s.c. w Wałbrzychu