MALI OGRODNICY

MALI OGRODNICY

  Wtorek 20.11.2018

  Wtorek 20.11.2018
  Historia

  O przedszkolu

  Historia

           Pierwsze Niepubliczne Przedszkole rozpoczęło swoją działalność  dnia 01.09.1986 roku, wówczas funkcjonowało pod nazwą Samorządowe Przedszkole nr 32. Następnie w 1997 roku przedszkole zostało przekształcone w Przedszkole Niepubliczne – z dniem 01.09.1997 placówka figuruje pod nazwą Pierwsze Niepubliczne Przedszkole sc. Biegalska B. i Węglowska G. Niezmiennie od samego początku dyrektorem przedszkola jest Pani Barbara Biegalska, natomiast funkcję zastępcy dyrektora pełni Pani Grażyna Węglowska.
         Nasza placówka położona jest w północnej części miasta, w największej i najmłodszej dzielnicy na Podzamczu. Od lutego 2016 przedszkole nasze zostało przeniesione do budynku przy ulicy Grodzkiej 13 A .
   Przedszkole jest instytucją opiekuńczo – wychowawczo-i dydaktyczną, do której uczęszczają dzieci od 2,5 lat do rozpoczęcia obowiązku szkolnego.
         Opiekę nad dziećmi sprawuje 3 wykwalifikowane  nauczycielki posiadające wykształcenie wyższe magisterskie. W oddziałach dzieci 2,5 – 3 letnich opiekę sprawują równolegle dwie nauczycielki.
   Bardzo ważnym miejscem jest ogród przedszkolny oraz plac zabaw bogato wyposażony w urządzenia rekreacyjne, które służą dzieciom do zabawy. Plac zabaw otoczony jest rozległym ogrodem z różnorodną roślinnością.
      Przedszkole czynne jest cały rok (bez przerwy wakacyjnej) 10,5 godzin dziennie. Dzieci otrzymują trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek. Dwa razy w miesiącu odbywają się koncerty: Filharmonii Sudeckiej i Agencji Koncertowej. Okazjonalnie zapraszamy artystów Teatru Lalek.
  Bardzo ważnym aspektem w działalności naszego przedszkola jest otwartość i współpraca z rodzicami. Cyklicznie odbywają się w placówce zajęcia otwarte, w których uczestniczą rodzice.
  Atutem jest bogata oferta zajęć dodatkowych: warsztaty muzyczne, warsztaty teatralne,plastyczne oraz nauka tańca nowoczesnego.

  Aktualności

  Kontakt

  • Pierwsze Niepubliczne Przedszkole s.c. w Wałbrzychu
   Pierwsze Niepubliczne Przedszkole
   s.c. w Wałbrzychu
   ul. Grodzka 13 budynek A
  • 74 664 88 00,
   kom. 699 955 102

  Galeria zdjęć